Kilkuset motocyklistów wyruszyło w weekend na gorzowskie ulice. Parada motocykli w Gorzowie Wlkp. zwiastuje rozpoczęcie sezonu na jednoślady. Kolumnę prowadzili funkcjonariusze gorzowskiej drogówki, którzy przez najbliższe miesiące z uwagą będą przyglądać się jeździe motocyklistów i zachowaniu innych kierowców, by nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Parada motocykli w Gorzowie otworzyła sezon
Parada motocykli w Gorzowie Wlkp. na otwarcie sezonu ’22 – fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Parada motocykli w Gorzowie to odpowiedni moment, by każdy uczestnik ruchu drogowego przyzwyczajał się do powrotu motocyklistów na nasze drogi. Spotkanie kilkuset miłośników jazdy na jednośladzie w Gorzowie Wielkopolskim otwiera sezon. Fani dwóch kółek licznie pojawili się nad Wartą, by nie tylko pokazać swój pojazd, ale przede wszystkim przypomnieć wszystkim kierowcom, że motocykle wracają na drogi.

Zobacz:   Poszukiwany oszust - zmanipulował gorzowiankę na 40 tysięcy złotych

To powoduje, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi być jeszcze mocniej skoncentrowany i dokładniej patrzeć w lusterka. Nie udowadniajmy sobie wyższości jednego pojazdu nad drugim, nie przeceniajmy swoich umiejętności. Jazda motocyklem sprawia ogromną przyjemność ich użytkownikom, ale nie powinni oni zapominać o obowiązujących przepisach. – czytamy we wpisie Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Parada motocykli w Gorzowie Wielkopolskim

Na paradzie rozpoczynającej sezon motocyklowy, na jednośladach pojawili się także policjanci gorzowskiego ruchu drogowego. Funkcjonariusze dbali o bezpieczny przejazd ulicami miasta. Prowadzili kolumnę, a także zabezpieczali trasę przejazdu. Motocykliści mieli okazję zaprezentować się niemal na każdym osiedlu. Do Gorzowa przyjechali z całego regionu.

Zobacz:   Szturm antyterrorystów w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Napastnik wziął zakładników

Przez najbliższe miesiące policyjne patrole będą zwracać uwagę na jazdę motocyklistów, ale także zachowanie kierowców wobec nich. W tym roku doszło już do jednego wypadku z udziałem motocyklisty, który został ranny. W 2021 roku policjanci odnotowali 5 takich wypadków (aż 7 mniej niż w 2020 roku), w których zginęła 1 osoba, a 5 zostało rannych. Biorąc pod uwagę te dane można stwierdzić, że bezpieczeństwo motocyklistów uległo poprawie. Zdarzeń z ich udziałem było aż o ponad połowę mniej ale policjanci zaznaczają, że będą dalej pracować nad tym, by było jeszcze bezpieczniej.