38-latek podejrzany o zabójstwo w Kostrzynie został zatrzymany na terenie miasta. Prokuratura podstawiła mężczyźnie zarzuty zabójstwa w związku z rozbojem za co grozi nie mniej niż 12 lat więzienia, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. W tej sprawie śledczy nadal pracują nad szczegółami zdarzenia.

Podejrzany o zabójstwo w Kostrzynie 38-latek został zatrzymany
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Ujawnione w poniedziałek, 25 kwietnia, ciało 63-latka wskazywało na zabójstwo. Służby siłowo otworzyły drzwi do mieszkania po tym, jak sąsiedzi nie mogli skontaktować się z właścicielem. Po wejściu do środka mężczyzna nie dawał oznak życia a okoliczności wskazywały, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie. Kolejne godziny to intensywne poszukiwanie informacji przez służby kryminalne i dzielnicowych, czego rezultatem było ustalenie podejrzanego. 38-latek podejrzany o zabójstwo w Kostrzynie został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie miasta.

Zobacz:   Ukrainiec pomagał nielegalnym migrantom z Syrii w przekroczeniu granicy

W wytypowaniu sprawcy pomogły zapisy z monitoringu, który zarejestrowały jego sylwetkę. Od tego momentu uwaga policji skupiła się nad ustaleniem jego wizerunku i tożsamości. Śledczy ustalili, że pojawił się w niedzielę wieczorem w mieszkaniu 63-latka. Kiedy z niego wychodził, miał ze sobą dodatkowy bagaż.

Mężczyzna został zatrzymany w zupełnie innej odzieży, tą którą miał na sobie w dniu zabójstwa udało się zabezpieczyć w jednym z koszy na śmieci. Ustalono również co mężczyzna wyniósł z domu 63-latka – to różne drobne przedmioty, między innymi biżuterię i alkohol, które zostały odzyskane.

Zobacz:   Seria włamań do domów jednorodzinnych. Sprawcy już w rękach policji, działali na terenie całego kraju

38-latek został przesłuchany, a prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w związku z rozbojem. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę, któremu grozi teraz kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, karze 25 lat wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Zabójstwo w Kostrzynie oraz szczegóły tej sprawy nadal będą przedmiotem intensywnej pracy kostrzyńskiej policji wraz z prokuraturą w Słubicach.