Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, którę wybił butelką szybę w autobusie i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zauważony kilkaset metrów dalej, gdy wychodził ze sklepu. Podróżująca pojazdem nastolatka raniona odłamkami.

Wybił butelką szybę w autobusie. Nastolatka raniona odłamkami szkła
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który wybił butelką szybę w autobusie na przystanku przy ul. Walczaka trafiło do gorzowskiej policji w niedzielę, 1 maja, po godzinie 17. Podróżujące autobusem 14-latka raniona odłamkami szkła, została opatrzona przez pogotowie ratunkowe. 21-letniego sprawcę zdarzenia zatrzymano gdy wychodził ze sklepu przy ul. 30-go Stycznia. Był nietrzeźwy, o organizmie miał ponad promil alkoholu.

Zobacz:   Umowa podpisana, wkrótce rozpocznie się rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie

Według relacji świadków całego zajścia, mężczyzna stojąc na przystanku autobusowym najpierw kopnął w drzwi autobusu, a następnie rzucił w szybę butelką. Szkło zraniło nastolatkę, która znajdowała się w autobusie. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, została przewieziona do szpitala na kolejne badania.

Zatrzymany 21-latek, który wybił butelką szybę w autobusie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia. Ale to nie jedyne kłopoty, jakie go czekają. Mężczyzna odpowiada prawdopodobnie za liczne kradzieże w sklepach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, za co może usłyszeć kolejne zarzuty.