Podczas niedzielnego biegu ulicznego „Gorzowska Nadwarciańska Dycha” doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna skoczył z Mostu Staromiejskiego w Gorzowie Wlkp. wprost do Warty.

Mężczyzna skoczył z mostu do Warty, w ślad za nim do wody wskoczyła policjantka
mł. asp. Magdalena Kleist z KPP wskoczyła do wody za mężczyzną, który skoczył z mostu do Warty – fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w Gorzowie Wielkopolskim, podczas imprezy biegowej Gorzowska Nadwarciańska Dycha. Zdesperowany mężczyzna pokonał barierki zabezpieczające i skoczył z mostu do rzeki. Nie wiadomo jakie skutki miałby to zdarzenie, gdyby nie policjantka, mł. asp. Magdalena Kleist, przebywająca w centrum miasta wraz z rodziną, która natychmiast ruszyła z pomocą.

Funkcjonariuszka w rejonie ul. Fabryczniej, z nadbrzeża wskoczyłą do wody i popłynęł w stronę potrzebującego pomocy mężczyzny. Podpływając chwyciła go za odzież i holowała do brzegu. W końcowej fazie do akcji dołączył ratownik medyczny, który pomógł policjantcie wydostać desperata na brzeg.

Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Informacja dla poszukujących pomocy

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę