Podczas niedzielnego biegu ulicznego „Gorzowska Nadwarciańska Dycha” doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna skoczył z Mostu Staromiejskiego w Gorzowie Wlkp. wprost do Warty.

Mężczyzna skoczył z mostu do Warty, w ślad za nim do wody wskoczyła policjantka
mł. asp. Magdalena Kleist z KPP wskoczyła do wody za mężczyzną, który skoczył z mostu do Warty – fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w Gorzowie Wielkopolskim, podczas imprezy biegowej Gorzowska Nadwarciańska Dycha. Zdesperowany mężczyzna pokonał barierki zabezpieczające i skoczył z mostu do rzeki. Nie wiadomo jakie skutki miałby to zdarzenie, gdyby nie policjantka, mł. asp. Magdalena Kleist, przebywająca w centrum miasta wraz z rodziną, która natychmiast ruszyła z pomocą.

Funkcjonariuszka w rejonie ul. Fabryczniej, z nadbrzeża wskoczyłą do wody i popłynęł w stronę potrzebującego pomocy mężczyzny. Podpływając chwyciła go za odzież i holowała do brzegu. W końcowej fazie do akcji dołączył ratownik medyczny, który pomógł policjantcie wydostać desperata na brzeg.

Zobacz:   Groził, że skoczy z mostu. Zrezygnował po rozmowie z policjantem

Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Informacja dla poszukujących pomocy

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę