Kryminalni zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa w Gorzowie Wielkopolskim. W centrum miasta między dwoma mężczyznami doszło do awantury, po której jeden z nich wziął z lokalu gastronomicznego nóż i zadał cios w okolice szyi. Podejrzany był poszukiwany trzy dni. Sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Mężczyzna zatrzymany za usiłowanie zabójstwa w Gorzowie Wlkp.
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, 11/12 czerwca, na ulicy Mostowej w Gorzowie Wlkp. W rejonie znajdujących się tam lokali rozrywkowych miało dojść do awantury między dwoma mężczyznami. Na miejscu okazało się, że jeden z uczestników awantury wbiegł do lokalu gastronomicznego, zabrał nóż, zaatakował 41-latka nożem zadając cios w okolice szyi i uciekł. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala.

Zobacz:   Nocny Pościg w Gorzowie: Nietrzeźwy kierowca Zatrzymany po brawurowej ucieczce. Był poszukiwany

Usiłowanie zabójstwa w Gorzowie Wlkp.

Na miejscu pojawili się śledczy, by zebrać jak najwięcej śladów i zabezpieczyć nóż, którym zaatakował napastnik. Zabezpieczono nagrania z monitoringu, w tym także miejskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wstępnie odtworzyć przebieg zdarzenia. W mieście patrole otrzymały informacje o podejrzanym i ruszyły poszukiwania. Kwestią czasu pozostawało zatrzymanie podejrzanego. To udało się trzy dni później.

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa w Gorzowie Wlkp. został zatrzymany na terenie województwa zachodniopomorskiego, skąd trafił do do gorzowskiej komendy, a po wykonaniu z nim czynności procesowych, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w zbiegu z uszkodzeniem ciała, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Prokuratur wystąpił z wnioskiem o trzymiesięczny areszt, do którego przychylił się sąd. Śledczy nadal zbierają materiał dowodowy, by wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy.