Jeden z symboli północnej stolicy województwa lubuskiego – Fontanna Pauckscha w Gorzowie Wlkp. – został uszkodzony. O dewastacji obiektu, Urząd Miasta został poinformowany przez policjantów, którzy wcześniej zdążyli już zatrzymać sprawcę. Straty wyceniono na około tysiąc złotych.

Fontanna Pauckscha w Gorzowie uszkodzona
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Przedstawiciele gorzowskiego Urzędu Miasta złożyli zawiadomienie o zniszczeniu, rozpoznawalnego przez wszystkich mieszkańców, symbolu Gorzowa – Fontanny Pauckscha. O tym, że doszło do jej uszkodzenia urzędnicy dowiedzieli się od policjantów, którzy chwilę po zdarzeniu zatrzymali nastolatkę. Sytuacja została zarejestrowana przez kamery miejskiego monitoringu a informacje były przekazywane do patroli w mieście na bieżąco. Pozwoliło to na zatrzymanie nastolatki zanim zdążyła uciec.

Zobacz:   Program "Pokonać bezdomność" - etap wojewódzki zakończony

Fontanna Pauckscha w Gorzowie uszkodzona

Operator gorzowskiego monitoringu zauważył grupę nastolatek przy fontannie w poniedziałek, 18 lipca, po godzinie 17. Zainteresował się ich obecnością, bo w pewnym momencie jedna z nich weszła do wody, chcąc zrobić sobie zdjęcie. Fontanna Pauckscha w Gorzowie Wlkp. to charakterystyczny element miasta, jedna ze znajdujących się tam figur dziewczynki trzyma wędkę. W pewny momencie obciążony element fontanny urwał się a nastolatka szybko wyszła z fontanny. Nie zdążyła jednak uciec bo w tej samej chwili podeszli do niej policjanci kryminalni, którzy byli blisko tego miejsca.

Zobacz:   Włamywacz złapany na gorącym uczynku. Próbował zmusić policjantów do odstąpienia od czynności

Policjanci poinformowali o dewastacji zarządcę obiektu a przedstawiciele Urzędu Miasta, złożyli w tej sprawie zawiadomienie. Straty zostały wycenione na około tysiąc złotych. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Warto przypomnieć, że od ubiegłego roku w Gorzowie Wielkopolskim działa centrum monitoringu wizyjnego w którym operatorzy mają podgląd kilkudziesięciu miejsc w mieście. Wszystkie nagrania z 48 kamer są przechowywane nawet przez 30 dni i można je wykorzystać w prowadzonych postępowaniach.