44-letni kierowca BMW w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik i potrącił pieszego, który cudem uniknął śmierci. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Pijany kierowca został zatrzymany i stracił prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca BMW wjechał na chodnik i potrącił pieszego. Miał 2,6 promila
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 sierpnia, na ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Kierujący BMW 44-letni mężczyzna, zaczął wyprzedzać na przejściu dla pieszych, wpadł w poślizg i uderzył w mur budynku. Siłą uderzenia auto obróciło się i zahaczyło o przechodzącego chodnikiem pieszego. Na całe szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń, trafił pod opiekę medyków.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Gorzów Wielkopolski: Pijany kierowca wjechał na chodnik i potrącił pieszego

Z nagrania wynika, że zdarzenie to mogło zakończyć się ogromną tragedią. Okazało się, że kierowca miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. 44-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Przebieg tego wypadku można zobaczyć na nagraniu z monitoringu miejskiego, które posłuży jako materiał dowodowy w sprawie.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz