Gorzowska policjantka ruchu drogowego potwierdziła, że funkcjonariuszem jest się całą dobę. Policjantka po służbie jechała swoim autem, gdy jej niepokój wzbudził mężczyzna kierujący Nissanem Micrą. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Gdy nadarzyła się okazja, zabrała mu kluczyki.

Policjantka po służbie zatrzymała kierowcę na podwójnym gazie
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Gorzów Wlkp.: Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. St. post. Wioletta Blatkiewicz jechała za Nissanem Micrą gdy nabrała podejrzeń, że kierowca może nie był trzeźwy. Miał problemy z utrzymaniem prostej linii jazdy. Na ulicy Walczaka samochód nagle się zatrzymał. Policjantka wykorzystałą okazję, podbiegła do Nissana i otworzyła drzwi. Gdy wyczuła z wnętrza pojazdu alkohol wyciągnęła kluczyki ze stacyjki i zawiadomiła dużyrnego gorzowskiej jednostki.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Na miejsce skierowano patrol, który potwierdził, że 23-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Starszy posterunkowy Wioletta Blatkiewicz z wydziału ruchu drogowego, do policji wstąpiła w lutym 2021 roku. Mimo krótkiego stażu po raz kolejny udowodniła, że mundur nosi nie przez przypadek. Nie tak dawno wraz z koleżanką z patrolu ściągnęła z wiaduktu kobietę, która chciała popełnić samobójstwo.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz