Z okazji Dnia Przedszkolaka Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 33 w Gorzowie Wielkopolskim. Wizyta odbyła się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda spotkał się z przedszkolakami
fot. LUW/gov.pl

Spotkanie wojewody z przedszkolakami było okazją, aby wziąć udział w quizie związanym z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim, wysłuchać prezentacji na temat numeru alarmowego 112, a także dowiedzieć się, jak wygląda praca operatorów numerów alarmowych.

Gorzów Wlkp.: Wojewoda spotkał się z przedszkolakami

Mamy dziś święto naszych młodych, kochanych Lubuszan. – mówił we wtorek Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak. – Jest Was prawie 37 tysięcy uczęszczających do przedszkoli. To jest Wasze święto. Jesteście tymi, którzy będą za chwilę decydowali o tym, aby nasze województwo dobrze się rozwijało; będziecie też zajmowali takie stanowiska jak na przykład ja. Cieszę się, że tu jesteście i rozpoczęliście edukację w przedszkolu. Za chwilę pójdziecie do szkoły podstawowej, a później dalej będziecie się przygotowywali do dorosłego życia, a my – dorośli – chcemy Wam w tym pomagać. Bardzo się cieszę, że jesteście dziś u mnie, że oglądaliście budynek Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz poznaliście numer alarmowy 112, oraz że zawsze trzeba umieć pod niego zadzwonić i powiedzieć, czy coś się złego stało – podkreślał wojewoda.

Zobacz:   Ksiądz Piotr Żuberek nie żyje. Proboszcz parafii w Tomaszowie zmarł w wieku 65 lat

Mali goście zostali również zaproszeni przez Wojewodę Lubuskiego do swojego gabinetu – mogli tam dowiedzieć się, na czym polega jego praca, a nawet przez chwilę poczuć się wojewodą i usiąść za jego biurkiem.