Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zniszczył ławkę, auta i wiatę przystankową w centrum Gorzowa. Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Zniszczył ławkę, auta i wiatę przystankową. 21-latek już z zarzutami
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Informacje o wandalu dewastującym mienie w centrum, policjanci z Gorzowa otrzymali w niedzielę, 30 października, przed godziną 9. Operator miejskiego monitoringu ustalił rysopis mężczyzny, który zniszczył ławkę przy ulicy Jagiełły. Na nagraniach było także widać, że mężczyzna mógł też uszkodzić auta zaparkowane na ulicy Dzieci Wrześińskich, a następnie poszedł w stronę ulicy Walczaka. Policjanci wysłani na miejsce zauważyli podejrzanego 21-latka u zbiegu ulicy Walczaka i Jagiełły.

Zobacz:   Nielegalni pracownicy z Nepalu zmuszeni do opuszczenia Polski

Gorzów Wlkp: 21-latek zniszczył ławkę, auta i wiatę przystankową

Po zatrzymaniu sprawdzono okolice ulicy Dzieci Wrzesińskich. Potwierdziły się informacje, że mężczyzn zniszczył prawdopodobnie trzy zaparkowane pojazdy. W jednym z nich uszkodzona została przednia szyba, w drugim maska, a w kolejnym oderwane zostało lusterku i porysowane drzwi. Na ulicy Jagiełły leżała przewrócona i uszkodzona ławka. Okazało się, że uszkodzona została także wiata przystanku autobusowego.

Zatrzymany 21-latek, który, jak zeznał, wcześniej spożywał alkohol, nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Mężczyzna usłyszał dotychczas dwa zarzuty związane ze zniszczeniem aut. Swoim działaniem spowodował straty na ponad 20 000 złotych. Funkcjonariusze oczekują jeszcze na wycenę zniszczonej ławki i wiaty przystankowej, by uzupełnić zarzuty.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz