Tylko dzięki czujności funkcjonariusz Straży Granicznej udało się zapobiec tragedii. W czwartek, 23 kwietnia zauważyli oni i powstrzymali młodą dziewczynę, która chciała targnąć się na życie skacząc z kostrzyńskiego mostu do Odry.

skoczyć z mostu
fot. Pixabay

W czwartek, późnym wieczorem, funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy pełnili służbę w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej w Kostrzynie nad Odrą zauważyli młodą dziewczynę, która szła w kierunku granicy z Niemcami. Zaniepokoił ich bardzo młody wygląd dziewczyny, która wyglądała na niepełnoletnią i jej nienaturalne zachowanie.

Dziewczyna na widok zbliżających się do niej funkcjonariuszy zaczęła uciekać w stronę mostu, a następnie schowała się w zaroślach. Gdy ją odnaleziono była roztrzęsiona i nie chciała z nikim rozmawiać. Okazało się, że piętnastolatka z powodów rodzinnych chciała targnąc się na swoje życie skacząc z kostrzyńskiego mostu.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Ratownicy medyczni z Wojsk Ochrony Terytorialnej udzielili dziewczynie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratowniczce medycznej udało także się nawiązać kontakt z dziewczyną i ustalić jej dane personalne. Na miejsce przyjechała matka dziewczyny. Wezwano także karetkę pogotowia, którą 15-latka odwieziona została do szpitala.