W Gorzowie Wielkopolskim doszło do niecodziennej kradzieży. Dwóch mężczyzn wyniosło bramkę z terenu kompleksu sportowego, gdzie miała odbyć się piłkarski mecz. Na szczęście, złodziei udało się przyłapać na gorącym uczynku.

Kradzież bramki na stadionie w Gorzowie Wlkp.
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Do zdarzenia doszło gdy funkcjonariusze gorzowskiej komendy przygotowywali się do zabezpieczenia piłkarskiego meczu, który miał odbyć się na stadionie przy ulicy Olimpijskiej. Jednym z elementów przygotowań są spotkania na stadionie i rozmowa z pracownikami obiektu jeszcze na dzień przed wydarzeniem. Dzięki temu udało się szybko zareagować na kradzież bramki i zatrzymać złodziei.

Zobacz:   Szybka akcja policji po włamaniu w Małomicach

Mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież bramki na stadionie Stilon Gorzów, policjanci zatrzymali na ulicy Piłkarskiej, w momencie gdy nieśli bramkę o wymiarach 5 na 2 metry. Gdy zobaczyli funkcjonariuszy próbowali uciekać.

Gorzów Wlkp.: Kradzież bramki ze stadionu przy Olimpijskiej

Według ustaleń policjantów, podejrzani weszli na teren obiektów sportowych i zabrali bramkę, która stała przy budynkach administracji. Następnie przerzucili ją przez płot i chcieli prawdopodobnie zanieść do skupu złomu. Bramka warta 3000 złotych została jednak odzyskana i wróciła na swoje miejsce.

Mężczyźni zostali oskarżeni o kradzież, za co grozi im do 5 lat więzienia. Co ciekawe, są oni znani policjantom z innych spraw. Zatrzymanie ich na gorącym uczynku i postawienie zarzutów może mieć wpływ na kolejne postępowania przeciwko nim.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz