Sobotni wypadek w Kostrzynie nad Odrą w którym poważnych obrażeń ciała doznały dwie kobiety, doczekał się zaskakującego zwrotu akcji. Choć początkowo o spowodowanie wypadku Policja podejrzewała 38-letniego kierowcę BMW to ostatecznie zarzuty usłyszała jego żona.

Wypadek w Kostrzynie nad Odrą: 38-latek nie spowodował wypadku. Zarzuty usłyszała żona zatrzymanego mężczyzny
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę – 22 kwietnia wieczorem na drodze osiedlowej na Osiedlu Konopnickiej w Kostrzynie nad Odrą BMW potrąciło dwie kobiety, które doznały poważnych obrażeń ciała i trafiły do szpitala. Według świadków do których dotarł portal naszemiasto.pl, auto poruszało się z dużą prędkością, w pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wjeżdżając w kobiety, a następnie w ogrodzenie.

Zobacz:   Młoda policjantka zatrzymała pijanego kierowcę - 3 dni wcześniej rozpoczęła służbę w Policji

Wypadek w Kostrzynie nad Odrą wstrząsnął mieszkańcami. Służby ratunkowe musiały wyciągać potrącone kobiety spod pojazdu. Policja po zdarzeniu zatrzymała podejrzewanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu 38-latka, który według początkowych ustaleń miał prowadzić BMW. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu we krwi.

źródło: Służby w akcji Kostrzyn nad Odrą/Youtube

Zarzuty dla żony zatrzymanego mężczyzny – to ona spowodowała wypadek w Kostrzynie nad Odrą

Okazało się jednak, że feralnego wieczoru to jego żona, również pijana – miała ponad półtora promila alkoholu w organizmie, prowadziła samochód. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku, ale w wyniku prowadzonego dochodzenia to żonie 38-latka postawiono zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego.

Zobacz:   (Nie)Trzeźwy poranek na DK32

35-latka przyznała się do winy i spowodowania wypadku. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Łukasz Gospodarek, podejrzanej grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słubicach.

Komentarze