W Gorzowie Wielkopolskim został zatrzymany taksówkarz bez prawa jazdy, który mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami przewoził pasażerów. Przedsiębiorczego taksówkarza skontrolowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, w trakcie kontroli okazało się również, że pojazd nie posiada ważnych badań technicznych.

Taksówkarz bez prawa jazdy, taksówka bez przeglądu
Taksówkarz bez prawa jazdy w samochodzie bez przeglądu został skontrolowany przez ITD w Gorzowie Wielkopolskim – fot. Gov.pl/GITD

Inspektorzy zweryfikowali uprawnienia kierowcy w bazie Centralnej Ewidencji Kierowców i potwierdzili, że dokument ten został zatrzymany przez starostę. Mężczyzna stracił prawo jazdy z powodu przekroczenia limitu punktów karnych, ale mimo to prowadził taksówkę. W związku z tym wezwano na miejsce Policję, która z kolei ustaliła na podstawie informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych. Ostatni przegląd okresowy taksówki był ważny do końca marca 2023 r.

Zobacz:   Gruzin chciał dostać Kartę Pobytu. Podrobione pozwolenie na pobyt dostał "od nieznanego mu Ukraińca na komunikatorze"

Gorzów Wlkp.: Taksówkarz bez prawa jazdy w samochodzie bez przeglądu

Przedsiębiorczy taksówkarz bez prawa jazdy będzie teraz musiał stawić się przed sądem oraz odpowie w postępowaniu administracyjnym, które grozi mu karą pieniężną.

Tymczasem Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że kontrola przewoźników i taksówek ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów prawa. Warto zawsze upewnić się, że taksówkarz posiada ważne uprawnienia do prowadzenia pojazdu oraz ważne badania techniczne.

Komentarze