Gorzowska Komenda Policji może być dumna z jednego ze swoich najnowszych członków. Posterunkowa Ewelina Szafrańska, zaledwie trzy dni po ukończeniu szkolenia podstawowego, udowodniła, że jej obecność w szeregach policji nie jest przypadkowa. Ta młoda policjantka zatrzymała pijanego kierowcę i odebrała mu kluczyki, podczas swojego czasu wolnego.

Ewelina Szafrańska
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Posterunkowa Ewelina Szafrańska wstąpiła do służby policji we wrześniu 2022 roku i została skierowana do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie przeszła intensywne szkolenie podstawowe. Już po kilku miesiącach, w czwartek, 11 maja, złożyła ślubowanie i rozpoczęła służbę. Trzy dni po założeniu munduru młoda policjantka zatrzymała pijanego kierowcę i odebrała mu kluczyki, podczas swojego czasu wolnego.

Zobacz:   Pijani rowerzyści w Nowej Soli dostali po 2500 zł mandatu za jazdę z trzema promilami

Młoda policjantka nie wahała się reagować, bo wiedziała, że drogą w Lipkach Wielkich może jechać kompletnie pijany mężczyzna. Kierowca Kii nie mógł utrzymać prostej linii jazdy. Kiedy tylko nadarzyła się okazja zajechała mu drogę i zabrała kluczyki. Na miejsce wezwała patrol. Jej podejrzenia potwierdziły się po badaniu alkomatem. 35-letni kierowca w organizmie miał prawie trzy promile alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Komentarze