Rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim jest jednym z ważniejszych projektów realizowanych w ramach Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025. 16 maja 2023 roku została podpisana umowa dotycząca realizacji tej inwestycji o wartości 13 803 225,50 zł.

Umowa podpisana, wkrótce rozpocznie się rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie
16 maja podpisana została umowa na realizację inwestycji „Rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie” – fot. Gov.pl/KW PSP w Gorzowie Wlkp.

Umowę podpisali nadbryg. Patryk Maruszak, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Mariusz Batura – Prezes GOTECH i Paweł Krajewski – Prokurent reprezentujący Generalnego Wykonawcę, firmę GOTECH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spotkanie odbyło się w siedzibie KW PSP w Gorzowie Wlkp.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Główne elementy inwestycji obejmują rozbiórkę istniejącego dwukondygnacyjnego budynku biurowego oraz przebudowę południowej części tego budynku. Ponadto, planowane jest wybudowanie nowego trzykondygnacyjnego budynku biurowego i połączenie go funkcjonalnie, przestrzennie i infrastrukturalnie z istniejącymi budynkami, w tym głównie z istniejącym trzykondygnacyjnym budynkiem. Inwestycja zakłada także przebudowę przyłączy do sieci zewnętrznych i instalacji zewnętrznych, oraz wykonanie nowego zagospodarowania placu.

Inwestycja zapewni nowoczesną i efektywną przestrzeń dla Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim, która będzie służyć lepszemu wypełnianiu zadań związanych z ochroną życia i mienia mieszkańców regionu. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to 31 października 2025 roku.

Komentarze