Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim, nadbryg. Patryk Maruszak, serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków Straży Pożarnej oraz osoby wspierające strażaków województwa lubuskiego na uroczystości Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości odbędą się w sobotę, 20 maja, w Gorzowie Wielkopolskim.

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Gorzowie Wlkp.
fot. Gov.pl/KW PSP Gorzów Wlkp.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka rozpoczną się o godzinie 10:00 w Katedrze Gorzowskiej pw. WNMP, znajdującej się przy ulicy Obotryckiej. W czasie Mszy Świętej poświęcona zostanie figura św. Floriana, patrona Straży Pożarnej. Po zakończeniu mszy uczestnicy przemaszerują na Plac Grunwaldzki przy ulicy Jagiellończyka, gdzie o godzinie 11:15 rozpocznie się uroczysty apel.

Zobacz:   Gorzów: Policjant postrzelił się w głowę. Lekarze walczą o jego życie

Podczas apelu wręczone zostaną zasłużone odznaczenia, akty mianowania oraz wyróżnienia. To wyjątkowe wydarzenie jest okazją do uhonorowania strażaków za ich trudną służbę oraz podziękowania im za ich poświęcenie i ofiarność w ochronie ludzi i mienia.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Gorzowie Wlkp.

Dla wszystkich przybyłych gości przygotowany został festyn strażacki, który rozpocznie się od godziny 13:00. W trakcie tego wydarzenia będziecie mieli okazję zapoznać się z różnymi atrakcjami związanymi ze strażackim zawodem. W szczególności zachęcamy do skorzystania z symulatorów zagrożeń pożarowych, gdzie będziecie mogli na własnej skórze przekonać się o wyzwaniach, jakie stoją przed strażakami podczas akcji ratunkowych.

Zobacz:   Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Podczas festynu będzie także możliwość zwiedzenia strażackiego stanowiska historycznego, gdzie będziecie mogli poznać historię i rozwój straży pożarnej w naszym regionie. Nie zabraknie również pokazu bezpiecznego gaszenia pożaru oleju, który dostarczy emocji wszystkim uczestnikom.

Państwa obecność będzie wyrazem uznania naszej trudnej służby oraz solidarności ze strażakami województwa lubuskiego – czytamy w zaproszeniu.

Komentarze