Nowa remiza OSP w Ciecierzycach została uroczyście oddana do użytkowania. Oficjalne otwarcie remizy strażaków z Ciecierzyc odbyło się 2 maja.

Nowa remiza OSP w Ciecierzycach została uroczyście oddana do użytkowania
Nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciecierzycach – fot. Gov.pl/KW PSP Gorzów Wlkp.

Nowa remiza OSP w Ciecierzycach została zaprojektowana z myślą o funkcjonalności i efektywności działań ratowniczych. Posiada ona przestronny garaż, który pomieści sprzęt i pojazdy strażackie. Dodatkowo, remiza została wyposażona w niezbędne zaplecze użytkowe, umożliwiające sprawną koordynację działań ratowniczych.

Nie zapomniano również o pomieszczeniach magazynowych, które służą jako miejsce przechowywania dodatkowego sprzętu potrzebnego do prowadzenia działań ratowniczych. To istotne dla zapewnienia pełnej gotowości jednostki w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych.

Zobacz:   MI: obwodnica Drezdenka z rządowym dofinansowaniem

W ramach projektu przeprowadzono również przebudowę terenu wokół remizy. Obecnie jest on w pełni przystosowany do organizacji spotkań, szkoleń oraz innych działań, zarówno dla ratowników ochotników, jak i dla lokalnej społeczności. Taki multifunkcyjny obszar stanowi ważne centrum społeczne, które umożliwia integrację i rozwój umiejętności strażaków oraz współpracę z mieszkańcami.

Podczas uroczystości obecni byli również Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, Elżbieta Rafalska. To ważne wydarzenie przyciągnęło uwagę lokalnej społeczności. Budowa remizy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, który przekazał dofinansowanie w wysokości 510 tysięcy złotych. Ta kwota umożliwiła zrealizowanie projektu i stworzenie nowoczesnego obiektu, który spełnia potrzeby strażaków i służy ochronie mieszkańców.

Komentarze