Aspirant sztabowy Wojciech Winiarski, funkcjonariusz gorzowskiej jednostki policji, nie omieszkał zareagować, będąc na urlopie, gdy zobaczył podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn w jednym ze sklepów na ulicy Piłsudskiego. Jego błyskawiczna reakcja pozwoliła na zatrzymanie przestępców i zapobieżenie kradzieży. Policjant na urlopie, stanowczo podjął działania, które doprowadziły do obezwładnienia agresywnego złodzieja.

Policjant na urlopie zatrzymał złodziei – Sprawny pościg i skuteczna interwencja
Aspirant sztabowy Wojciech Winiarski – fot. Lubuska Policja

W poniedziałek, 21 sierpnia, aspirant Winiarski miał wolne od służby. W trakcie swoich zakupów zauważył dwóch mężczyzn, którzy w podejrzanny sposób opuszczali sklep. Policjant natychmiast wyczuł, że może to być próba kradzieży. Kiedy obaj mężczyźni wybiegli z placówki, Winiarski ruszył w pościg za nimi. Udało mu się dogonić jednego z nich, jednak sytuacja nie była taka prosta.

Zobacz:   Podczas zakupów zatrzymał poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Gorzów Wielkopolski: Policjant na urlopie w pościgu za agresywnym złodziejem

Zatrzymany mężczyzna okazał się być agresywny i niechętny do współpracy. Mimo to, aspirant Winiarski wykorzystał swoje doświadczenie, by skutecznie obezwładnić złodzieja, nie narażając przy tym nikogo na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Natychmiast po zatrzymaniu agresora, funkcjonariusz wezwał wsparcie patrolu, który przybył na miejsce interwencji.

W wyniku skrupulatnej pracy policjantów udało się ustalić, że skradziony drobny sprzęt AGD o wartości ponad 100 złotych nie ucierpiał w wyniku kradzieży i wrócił do sprzedaży. Mężczyzna, którego udało się zatrzymać, będzie teraz odpowiadać przed sądem za popełnione przestępstwo oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza.

Komentarze