W Gorzowie Wielkopolskim toczy się dochodzenie w sprawie oszustwa, które doprowadziło do ogromnych strat finansowych. Mężczyzna poszukiwany za oszustwo, podszył się pod syna kobiety i zdołał wyłudzić ponad 100 tysięcy złotych. Policja, na podstawie informacji od pokrzywdzonej, sporządziła portret pamięciowy sprawcy w nadziei na jego schwytanie.

Mężczyzna poszukiwany za oszustwo - portret pamięciowy sprawcy
Mężczyzna poszukiwany za oszustwo – portret pamięciowy sprawcy – fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia na osiedlu Staszica w Gorzowie Wielkopolskim. Kobieta została przekonana, że jej syn spowodował wypadek i teraz potrzebuje pilnie wsparcia finansowego, aby uniknąć poważnych problemów prawnych. Niestety, okazało się, że cała historia była jedynie intrygą stworzoną przez oszusta.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Kobieta została zmanipulowana i przekazała mężczyźnie ponad 100 tysięcy złotych. To ogromna suma, która zniknęła bezpowrotnie, zostawiając pokrzywdzoną w rozpaczy i bez środków do życia.

Oszustwo w Gorzowie Wlkp.: Rozpoznajesz mężczyznę z portretu pamięciowego?

Sprawa trafiła do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego gorzowskiej komendy, która podjęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna jest obecnie poszukiwany za oszustwo. Na podstawie informacji uzyskanych od oszukanej gorzowianki, policjanci stworzyli portret pamięciowy sprawcy, w nadziei na jego identyfikację i schwytanie.

Według opisu, mężczyzna ma około 35-40 lat, jest wzrostu około 170 centymetrów, ma szczupłą budowę ciała, jest bez zarostu, a jego włosy są krótkie w kolorze ciemny blond. W chwili przestępstwa ubrany był w szarą bluzę i niebieskie jeansy.

Zobacz:   Groził, że skoczy z mostu. Zrezygnował po rozmowie z policjantem

Policja z Gorzowa Wielkopolskiego apeluje do mieszkańców o pomoc w identyfikacji sprawcy. Jeśli rozpoznajesz mężczyznę na podstawie opisu lub masz jakiekolwiek informacje na temat tej sprawy, prosimy o niezwłoczny kontakt z funkcjonariuszami pod numerami telefonu 47 791 25 11 lub 47 791 27 00.

Komentarze