36 nielegalnych migrantów w ciężarowym peugeocie zatrzymali w Kostrzynie nad Odrą funkcjonariusze SG z Gorzowa Wielkopolskiego. Wraz z nimi zatrzymano dwóch Polaków, którzy pomagali w tym przestępczym procederze.

Akcja SG w Kostrzynie nad Odrą - 36 nielegalnych migrantów zatrzymanych w drodze do Niemiec
fot. Straż Graniczna

W poniedziałek, 25 września, funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili akcję ukierunkowaną na zwalczanie nielegalnej migracji w rejonie Kostrzyna nad Odrą. W trakcie działań kontrolnych zatrzymali ciężarowego Peugeota na polskich tablicach rejestracyjnych, który zmierzał w kierunku granicy z Niemcami.

Kierowcą okazał się Polak, przewożący w przestrzeni ładunkowej aż 36 Syryjczyków, nieposiadających dokumentów legalizujących ich pobyt w Polsce. Mężczyzna tuż po zatrzymaniu pojazdu próbował uciec, jednak po oddaniu strzału ostrzegawczego, ścigający go funkcjonariusz SG ujął uciekiniera.

Zobacz:   Mazda i Peugeot wrócą do właścicieli. Samochody skradziono w Niemczech i Francji

Kostrzyn nad Odrą: 36 nielegalnych migrantów zatrzymanych w drodze do Niemiec

Migranci przewożeni w części ładunkowej Peugeota nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju ale posiadali słowackie tytuły pobytowe. 35 Syryjczyków pouczono o obowiązku niezwłocznego udania się do państwa, w którym mają prawo pobytu oraz o konsekwencjach jego niewykonania. Wobec jednego cudzoziemca z zatrzymanej grupy, skierowano wniosek do sądu o umieszczenie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Wobec dwóch Polaków, którzy pomagali nielegalnym migrantom w przekraczaniu granicy, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Komentarze