Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali ciężarówki z odpadami w Gorzowie Wlkp. Podczas inspekcji skupiono się głównie na ocenie stanu technicznego pojazdów, koncentrując się na układzie hamulcowym, kierowniczym, zawieszeniu, oświetleniu i stanie opon, kluczowych elementach bezpieczeństwa jazdy.

Ciężarówki z odpadami pod lupą ITD
Ciężarówki z odpadami pod lupą ITD – fot. GITD/Gov.pl

Spośród skontrolowanych 12 ciężarówek, 3 okazały się niesprawne. Zarzuty lubuskich funkcjonariuszy dotyczyły głównie oświetlenia zewnętrznego, obejmującego niedziałające kierunkowskazy, światła pozycyjne, mijania i stop. Jeden z pojazdów miał również problemy z hamulcami oraz pękniętą przednią szybą, co skutkowało natychmiastowym zakazem dalszej jazdy.

Gorzów Wlkp.: Ciężarówki z odpadami pod lupą ITD

Dodatkowo, dwóch kierowców nie posiadało wymaganych dokumentów, a w jednym z pojazdów tachograf nie przeszedł ważnego badania kontrolnego. Inspektorzy zdecydowali się zatrzymać dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów. W dwóch przypadkach przeciwko przedsiębiorcom zostaną wszczęte postępowania administracyjne, które mogą skutkować nałożeniem kar finansowych. Kontrole te są częścią działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie odpadów.

Komentarze