Kolejna grupa kradnących katalizatory na terenie województwa lubuskiego została rozbita. Policja zatrzymała kolejne osoby, które na terenie województwa prowadziły swoją przestępczą działalność. W ręce lubuskich kryminalnych wpadło dwóch młodych mężczyzn, którzy w Sławie ukradli katalizatory na kwotę 23 tys. złotych. Mężczyzn namierzono w jednej z placówek handlowych w Gorzowie Wlkp. Próbowali jeszcze odjechać, ale zostali zatrzymani. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec 22- i 27-latka trzymiesięczny areszt.

grupa kradnąca katalizatory
fot. Policja.pl

To kolejne zatrzymania osób, które usłyszały zarzuty związane z kradzieżami katalizatorów. W kwietniu rozbita została podobna grupa, która swoim przestępczym działaniem spowodowała ogromne straty. Teraz policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 27 lat. To realizacja kolejnej sprawy, która ma charakter rozwojowy. Nie są wykluczone kolejne zarzuty i zatrzymania.

Zobacz:   Robot da Vinci przeprowadził już ponad 300 operacji w gorzowskim szpitalu

Do zdarzenia na terenie powiatu wschowskiego doszło w nocy z 1/2 maja br. Młodzi mężczyźni mieszkańcy powiatu krośnieńskiego przyjechali do Sławy. W trakcie ich wizyty z trzech pojazdów wycięte zostały katalizatory o łącznej wartości 23 tys. złotych. Wnikliwość i zaangażowanie wschowskich i sławskich policjantów przyczyniły się do ustalenia pojazdu jakim przyjechali mężczyźni oraz ich danych personalnych. Mężczyźni chcąc zatrzeć ślady poruszali się pojazdem wypożyczonym na terenie powiatu głogowskiego.

Zobacz także: Czaił się na katalizator, wcześniej ukradł filtr cząstek stałych

Do zatrzymania doszło na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Wschowscy policjanci przy wsparciu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim na terenie jednej z placówek handlowych namierzyli auto jakim poruszali się mężczyźni. Po chwili zaskoczeni całą sytuacją krośnianie znaleźli się w rękach policji. Kierowca osobowej audi próbował odjechać i uderzył w radiowóz.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Zebrany mocny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów prokuratorskich kradzieży katalizatorów. Sąd Rejonowy we Wschowie biorąc pod uwagę charakter rozwojowy sprawy oraz bogate dossier sprawców przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej we Wschowie i zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.