Ponad połowa osób zatrudnionych, w różnych formach, w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., czyli 1036 pracowników skorzystało już z możliwości wykonania badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Poddanie się testom jest dobrowolne i bezpłatne. Badania są wykonywane przy zastosowaniu metody Real – Times PCR, czyli badań genetycznych na próbkach pobranych z gardła i nosogardzieli. To metoda zalecana przez Światową Organizację Zdrowia.

covid-19
fot. Pixabay

Lecznica zapewniła też możliwość wykonania badań serologicznych wykrywających obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2 osobom pracującym w miejscach o podwyższonym ryzyku zachorowań na COVID-19 zwłaszcza w Jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Do tej pory w szpitalnym Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej wykonano 143 takie oznaczenia, wszystkie były ujemne, co świadczy o braku wcześniej przebytego zakażenia.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Staramy się zapewnić maksimum bezpieczeństwa naszym pracownikom i pacjentom, którzy korzystają z usług gorzowskiego szpitala, a wykonywanie badań i testów to najszybsza i najprostsza metoda uzyskania tej pewności, o którą nam chodzi – mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Decyzją Zespołu Kryzysowego powołanego przez Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego, mający kontakt z pacjentami z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, będą poddawani badaniom molekularnym regularnie raz na 7 dni.