- Ogłoszenie społeczne -

15-letnia Wiktoria od urodzenia walczy z wrodzoną łamliwością kości. Gorzowscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca i szczerą chęć pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Zebrali już bowiem kilkanaście kartonów pełnych plastikowych nakrętek aby pomóc młodej gorzowiance w sfinansowaniu turnusu rehabilitacyjnego. Zbieranie zajęło im ponad rok.

wideo i fot. Policja.pl

Niespełna 15-letnia Wiktoria jest mieszkanką Gorzowa Wlkp. i cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Jest kruchą, radosną i pełną życia dziewczynką. Od urodzenia miała kilkadziesiąt złamań i przeszła wiele bolesnych operacji. Większość swojego życia spędza w gipsie, będąc często pacjentką szpitali. Rodzice Wiktorii dokładają wszelkich możliwych starań, aby choroba na którą cierpi ich córka była dla niej jak najmniej dokuczliwa.

Aby pomóc zbierają plastikowe nakrętki od butelek

Policjantki z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. bardzo mocno zaangażowały się w pomoc Wiktorii. Zwożą do jednostki worki pełne nakrętek zebranych przez policjantów pracujących na komisariatach. Dodatkowo na korytarzach w komendzie znajdują się są pojemniki do których każdy może wrzucać plastikowe korki. A tych znowu nie zabrakło – gorzowscy policjanci wspólnymi siłami zebrali kolejną partię nakrętek – tym razem o wadze blisko pół tony. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą Wiktorii sfinansować kosztowny turnus rehabilitacyjny.

Każdy może pomóc

Pomóc może każdy. Wystarczy przynieść niepotrzebne nakrętki do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. i wrzucić je do specjalnie przygotowanego pojemnika, który umieszczony jest w recepcji komendy.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz