15-letnia Wiktoria od urodzenia walczy z wrodzoną łamliwością kości. Gorzowscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca i szczerą chęć pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Zebrali już bowiem kilkanaście kartonów pełnych plastikowych nakrętek aby pomóc młodej gorzowiance w sfinansowaniu turnusu rehabilitacyjnego. Zbieranie zajęło im ponad rok.

wideo i fot. Policja.pl

Niespełna 15-letnia Wiktoria jest mieszkanką Gorzowa Wlkp. i cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Jest kruchą, radosną i pełną życia dziewczynką. Od urodzenia miała kilkadziesiąt złamań i przeszła wiele bolesnych operacji. Większość swojego życia spędza w gipsie, będąc często pacjentką szpitali. Rodzice Wiktorii dokładają wszelkich możliwych starań, aby choroba na którą cierpi ich córka była dla niej jak najmniej dokuczliwa.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Kontrole użytkowników hulajnóg w Gorzowie Wlkp. Z góry pomaga dron

Aby pomóc zbierają plastikowe nakrętki od butelek

Policjantki z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. bardzo mocno zaangażowały się w pomoc Wiktorii. Zwożą do jednostki worki pełne nakrętek zebranych przez policjantów pracujących na komisariatach. Dodatkowo na korytarzach w komendzie znajdują się są pojemniki do których każdy może wrzucać plastikowe korki. A tych znowu nie zabrakło – gorzowscy policjanci wspólnymi siłami zebrali kolejną partię nakrętek – tym razem o wadze blisko pół tony. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą Wiktorii sfinansować kosztowny turnus rehabilitacyjny.

📎  Charytatywne serce na nakrętki w Międzyrzeczu PEŁNE nadziei

Każdy może pomóc

Pomóc może każdy. Wystarczy przynieść niepotrzebne nakrętki do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. i wrzucić je do specjalnie przygotowanego pojemnika, który umieszczony jest w recepcji komendy.