Ponad 300 osób, 200 stuningowanych pojazdów z lubuskiego i zachodniopomorskiego oraz pełna gotowość do pokazów driftów i wyścigów na drogach publicznych. To miało być wydarzenie, które zakładało ryzykowną zabawę oraz pokaz umiejętności adeptów motoryzacji. Większość z nich to młode osoby, które posiadały świeżo wydane dopiero prawa jazdy. Jednak nim zdążyli dobrze rozgrzać maszyny, na miejsce dotarła Policja, która ostudziła ich zapał i przerwała wyścigi po Gorzowie, które mogły zakończyć się nieszczęściem.

wyścigi po gorzowie
fot. Policja.pl

Blisko 300 miłośników motoryzacji i szybkiej jazdy w ponad 200 stuningowanych maszynach miało ścigać się po ulicach Gorzowa Wlkp. Nie wszyscy jednak zdążyli zrealizować swój cel jakim miały być pokazy driftów oraz widowiskowa i szybka jazda. Szybki przyjazd Policji sprawił, że część młodych kierowców nie zdążyło nawet dobrze rozgrzać swych maszyn.

Zobacz:   122 km/h na „pięćdziesiątce” - kierowca stracił prawo jazdy

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego wylegitymowali 150 osób, nałożyli 84 mandaty – głównie za przekroczenie prędkości, zabezpieczyli 24 dowody rejestracyjne, skierowali kilka wniosków do Sądu oraz zatrzymali kierującego, który na ograniczeniu do 70 km/h pędził w mieście 162 km/h. Wszystko to działo się na ulicach Zawadzkiej, Łukasińskiego, Piłsudskiego, Mosiężnej, Złotego Smoka, Słowiańskiej oraz dużym parkingu przy jednym z marketów na ulicy Szczecińskiej oraz Górczyńskiej. 

Rozumiejąc pasje młodych musimy jednocześnie pamiętać, że ulica to nie tor wyścigowy. – mówią policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego – Tego rodzaju drogowa ekwilibrystyka oraz drifterska jazda na drogach publicznych może doprowadzić do tragedii samych uczestników takich wydarzeń, czy też osób postronnych. Mundurowi zaznaczyli, że często akcentują to na różnego rodzaju spotkaniach profilaktycznych, kiedy mają okazję rozmawiać z młodymi ludźmi.

Zobacz:   Będzie ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Pasja nie może być drogą śmierci, na którą nieświadomie wjeżdżają młodzi fani motoryzacji. Zbyt dużo było już tragedii, które dotknęły młodych, niedoświadczonych i pełnych emocji ludzi. Dlatego jeśli już dojdzie do takich spotkań, Policja zapowiada szybką reakcję. Policja dodaje, że warto się wsłuchać w apele naszych mistrzów żużla – Bartka Zmarzlika i Patryka Dudka, którzy przed niespełna dwoma laty uczestniczyli w kampanii Lubuskiej Policji na rzecz bezpieczeństwa pod nazwą „Mistrzowie dwóch kółek”. Wielokrotnie zwracają się oni z wyraźnym przekazem do młodych, że droga to nie tor. Warto je zapamiętać i cieszyć się życiem.