Dzielnicowy st. sierż. Bartłomiej Zdankiewicz wracał swoim autem do domu, gdy nagle wyprzedził go kierowca Seata. Jego uwagę zwrócił sposób jazdy, ponieważ kierowca zjeżdżał na pobocze. Wykorzystał więc nagłe hamowanie samochodu aby podbiec do auta i zabrać kierowcy kluczyki.

dzielnicowy
Badanie trzeźwości – fot. Pixabay

St. sierż. Bartłomiej Zdankiewicz jest dzielnicowym w Gorzowie Wielkopolskim. Gdy wracał swoim samochodem do domu, został wyprzedzony przez auto, którego kierowca zjeżdżał na pobocze. Ponieważ zachodziło podejrzenie, że kierowca Seata nie jest trzeźwy, dzielnicowy powiadomił dyżurnego i na bieżąco informował gdzie się znajduje. Podczas gdy do pomocy ruszyła gorzowska drogówka, Seat niespodziewanie zatrzymał się na al. 11 Listopada. Ten moment wykorzystał pan Bartłomiej, podbiegł do kierowcy a gdy wyczuł alkohol zabrał mu kluczyki.

Zobacz:   Nowe tablice informacyjne i edukacyjne na terenie obszarów Natura 2000 w Lubuskiem

Jazda pijanego kierowcy Seata została zakończona w porę. Zatrzymany tłumaczył się, że jest tylko zmęczony ale badanie alkomatem, przeprowadzone przez patrol który przyjechał na miejsce wskazało w organizmie 37-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane.


Zachęcamy do nadsyłania listów i Waszych publikacji. Regioneo.pl to miejsce w którym możecie podzielić się sprawami, które Was interesują lub bulwersują oraz zwrócić uwagę na problemy, którymi warto się zająć i przedstawić opinii publicznej. Opublikujemy Twój materiał. Prześlij swój news lub artykuł klikają tutaj lub wysyłając list na adres redakcja@regioneo.pl

Zobacz:   Konkurs na kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego. Znamy laureatów X edycji