Schorowana 86-latka wyszła z domu, a jej zaginięcie zgłosili zaniepokojeni bliscy. Zdezorientowaną kobietę na przejściu dla pieszych na ruchliwej drodze zauważył policjant po służbie.

zaginiona
fot. Policja.pl

Gorzowscy policjanci informacje o zaginięciu kobiety otrzymali w czwartek, 25 czerwca, po godzinie 18. Bliscy informowali, że 86-latka jest schorowana i może mieć problem z orientacją. Z domu mogła wyjść kilkadziesiąt minut wcześniej. Po kilku informacjach było wiadomo, że trzeba działać szybko, by starsza kobieta nie zdążyła zbyt daleko odejść.

Zaginiona kobieta odnaleziona na ruchliwej ulicy

Kiedy policjanci rozpoczęli poszukiwania pojawiła się informacja o zdezorientowanej kobiecie, na którą natrafił policjant kryminalny ze Skwierzyny. Był po służbie kiedy na przejściu dla pieszych, na ruchliwej ulicy Walczaka, zauważył starszą kobietę. Jej zachowanie od razu go zaniepokoiło i postanowił to sprawdzić. Po kontakcie z kolegami z Gorzowa szybko okazało się, że jest to 86-latka, która wyszła z domu i nie potrafiła samodzielnie do niego wrócić. Na miejscu pojawił się patrol i bliscy kobiety. Kobieta cała i zdrowa mogła wrócić do domu.