Trwają wakacje, a w ich czasie pojawiają się nie do końca rozsądne pomysły dzieci i młodzieży. W nocy policjanci otrzymali informacje, że po moście biegają dzieci bez opieki. Na widok policji próbowały jeszcze uciekać. 6 nastolatków zostało przewiezionych do komendy, skąd odbierali ich opiekunowie. Informacja o tej sytuacji trafi do sądu.

dzieci bez opieki
fot. Policja.pl

Pierwszy tydzień wakacji za nami. Policjanci przez cały czas przypominają o bezpieczeństwie nie tylko nad wodą czy w domu w ramach letniej akcji „Bezpieczne wakacje”. Funkcjonariusze mówią także o wciąż obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. Tegoroczne wakacje są bez wątpienia inne niż wszystkie. Podobnie jednak jak w latach ubiegłych zdarzają się nierozsądne pomysły młodych ludzi. Interwencją dotyczącą grupy nieletnich przeprowadzili minionej nocy gorzowscy policjanci.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Po godzinie 1:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o dzieciach biegających w okolicy mostu na Trasie Nadwarciańskiej. Nie było przy nich osób dorosłych. Chwilę później policjanci byli już na miejscu i zauważyli 6 osób. Na widok funkcjonariuszy próbowały uciekać. Policjantom udało się jednak po chwili do nich dotrzeć. Okazało się, że są to nieletni w wieku 12-15 lat. Młodzi ludzie nie potrafili wyjaśnić dlaczego znaleźli się w tym miejscu. Potwierdziło się również to, że są bez opieki osoby dorosłej.

Wszyscy zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy. Poinformowani o sytuacji opiekunowie przyjechali, by odebrać swoje dzieci. Informacja o tym zdarzeniu zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.