Kierowcy miejskich autobusów i tramwajów codziennie odpowiadają za bezpieczny transport tysięcy pasażerów. Nie od dziś wiadomo, że wśród najważniejszych elementów bezpiecznej podróży wymienia się trzeźwość kierowcy. Dlatego policjanci drogówki sprawdzają, jak sytuacja ta wygląda w gorzowskim transporcie miejskim i przeprowadzają kontrole kierowców autobusów miejskich oraz motorniczych.

kontrole kierowców autobusów
Badanie trzeźwości kierowcy autobusu miejskiego w Gorzowie Wlkp. – fot. Policja.pl

W pracy zawodowego kierowcy nie nie ma miejsca na błędy, bo nawet te najmniejsze mogą zakończyć się tragedią, dlatego ich trzeźwość jest sprawdzana przez policjantów drogówki. Funkcjonariusze kontrole trzeźwości przeprowadzają w różnych godzinach i miejscach. Pojawiają się na trasie przejazdu autobusów i tramwajów.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Wojewódzkie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

– Po wykonaniu dotychczasowych badań nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. – przyznaje podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas policyjnych kontroli, kierowcy gorzowskiej komunikacji miejskiej nie mieli żadnych wątpliwości, by takiemu badaniu się poddać. W rozmowach z funkcjonariuszami przyznają, że są potrzebne. To pokazuje, że kierowcy miejskiego transportu mają świadomość tego, że są odpowiedzialni za osoby, które przewożą.

Spotkanie z funkcjonariuszami trwa zaledwie kilka chwil. Dzięki działaniom policjantów gorzowskiej drogówki pasażerowie mogą być pewni, że do trzeźwości kierowców autobusów i motorniczych nie ma uwag.

📎  Ukradł z kościoła sprzęt fotograficzny gdy fotograf szykował oprawę uroczystości ślubnej