Gorzowscy policjanci ruchu drogowego, wspierani przez funkcjonariuszy ITD i Służby Celnej, prowadzili wzmożone działania na trasie ekspresowej S3. Swoją uwagę skupili zarówno na kierujących ciężarówkami, autokarach jak i pojazdami osobowymi. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów oraz załadunek.

s3
fot. Policja.pl

Każdego dnia lubuskim odcinkiem trasy ekspresowej S3 przejeżdżają tysiące pojazdów. To ciąg komunikacyjny łączący północ kraju z południem. Podróżują tędy zarówno kierujący ciężarówkami, którzy realizują przewóz ładunków, jak i autokarami oraz osobówkami zmierzającymi nad polskie morze i w góry. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego dbają gorzowscy policjanci, którzy w piątek, 24 lipca, od rana prowadzili wzmożone działania.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Śmiertelny wypadek w Mostkach. Dostawcze Ducato dachowało przez 100 metrów

Tym razem mundurowi skupili się na osobach zmierzających w kierunku północnym. W miejscu obsługi podróżnych Marwice kontrolowani byli kierowcy ciężarówek, autokarów i pojazdów osobowych. Policjanci sprawdzali trzeźwość osób siedzących za kierownicą, dokumenty, a także załadunek i stan techniczny pojazdów, który ma ogromne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa na drogach. W działaniach policjantów wspierali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz Służby Celnej.

Od samego rana mundurowi intensywnie pracowali, aby wyeliminować z dróg nietrzeźwych kierowców oraz niesprawne pojazdy. W efekcie skontrolowano trzeźwość ponad 500 kierowców i co bardzo cieszy, żaden z nich nie kierował będąc pod działaniem alkoholu. Tego typu działania gorzowska drogówka prowadzi systematycznie. Wszystko po to, aby każdy, kto zmierza na wakacyjny wypoczynek dojechał do celu bezpiecznie. 

Zobacz:   Ciężarówka wywróciła się na S3. Droga była zablokowana kilkanaście godzin

Należy jednak pamiętać, że starania funkcjonariuszy to nie wszystko. Aby na drogach nie dochodziło do tragedii i groźnych sytuacji, niezbędne jest także odpowiedzialne zachowanie kierowców. Ci powinni wsiadać za kierownicę pojazdu będąc trzeźwym i wypoczętym, a na drodze przestrzegać przepisów i stosować się do ograniczeń.