Kryminalni gorzowskiej jednostki zatrzymali mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do pojazdów na terenie miasta. W zainteresowaniu mężczyzn były samochody marki Audi A6.

osoby zatrzymane
fot. Policja.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży samochodów Audi A6 z terenu Gorzowa Wlkp. Policjanci dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami, analizując metody działania przestępców. Żmudna praca operacyjna wkrótce przyniosła rezultaty.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Cztery osoby zatrzymane

Dzięki intensywnej pracy kryminalnych zebrano pokaźny materiał dowodowy. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Trzech zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych. – poinformowała nadkom. Magdalena Ziętek z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wielkopolskim

Zobacz:   Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Praca kryminalnych doprowadziła do odzyskania trzech samochodów skradzionych w Gorzowie Wlkp. oraz jednego auta skradzionego w Śremie w województwie wielkopolskim. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm mężczyznom zarzutów kradzieży pojazdów oraz paserstwa kolejnym dwóm osobom.

Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.