Kryminalni gorzowskiej jednostki zatrzymali mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do pojazdów na terenie miasta. W zainteresowaniu mężczyzn były samochody marki Audi A6.

osoby zatrzymane
fot. Policja.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży samochodów Audi A6 z terenu Gorzowa Wlkp. Policjanci dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami, analizując metody działania przestępców. Żmudna praca operacyjna wkrótce przyniosła rezultaty.

Cztery osoby zatrzymane

Dzięki intensywnej pracy kryminalnych zebrano pokaźny materiał dowodowy. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Trzech zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych. – poinformowała nadkom. Magdalena Ziętek z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wielkopolskim

Zobacz:   Ciężarówki z odpadami pod lupą ITD

Praca kryminalnych doprowadziła do odzyskania trzech samochodów skradzionych w Gorzowie Wlkp. oraz jednego auta skradzionego w Śremie w województwie wielkopolskim. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm mężczyznom zarzutów kradzieży pojazdów oraz paserstwa kolejnym dwóm osobom.

Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.