Poważne obrażenia to skutek potrącenie rowerzysty przez auto osobowe. Mężczyzna nie zauważył 78-latka na jednośladzie. Policjanci po tym zdarzeniu zatrzymali kierującemu dacii prawo jazdy. O zdrowie rowerzysty walczą lekarze. Podobnych zdarzeń nie brakuje, dlatego policjanci przypominają o zachowaniu koncentracji w miejscach, gdzie drogi przecinają ścieżki dla rowerów.

potrącenie rowerzysty
fot. Pixabay

Do poważnego potrącenia rowerzysty doszło w środę około godziny 14. 58-letni kierowca dacii skręcał z ulicy Walczaka w Energetyków. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 78-letniemu rowerzyście, który z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy osobowego auta prawo jazdy, który nie zauważył rowerzysty. W tej sprawie prowadzone jest postepowanie, które wyjaśni szczegóły zdarzenia.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Policja przerwała zlot samochodowy w Gorzowie. Posypały się mandaty

W Gorzowie Wlkp. jest coraz więcej ścieżek rowerowych. To na pewno dobra wiadomość dla fanów dwóch kółek. Wyznaczone drogi dla jednośladów z założenia mają być bezpieczniejsze. Są jednak miejsca, w których droga dla rowerów przecina się z ruchem aut. To miejsca newralgiczne, w których kierowcy  muszą zachować szczególną uwagę. Błędy w takim miejscu kończą się zderzeniem i obrażeniami rowerzysty.

Tylko w pierwszym półroczu policjanci ruchu drogowego gorzowskiej komendy odnotowali niemal 40 zdarzeń z udziałem rowerzysty. Kilka z nich kończyło się poważnymi obrażeniami dla użytkowników jednośladów. Policjanci przypominają o wzajemnym zrozumieniu i współpracy na drodze. Nie kierujmy się emocjami, zachowujmy koncentrację i szanujmy obowiązujące przepisy.

📎  Remonty dróg w Lubuskiem: 10 miejsc w których czekają utrudnienia dla kierowców