Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego skontrolowali w czwartek, 3 września, legalność pobytu 45 obywateli Mołdawii. Kontrola dokumentów wykazała, że sześcioro z nich to nielegalni pracownicy a jeden poszukiwany był przez polski sąd.

nielegalni pracownicy
fot. Władysław Czulak/strazgraniczna.pl

W czwartek, 3 września, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim wylegitymowali w jednej z miejscowości powiatu gorzowskiego 45 obywateli Mołdawii. Kontrola ich dokumentów wykazała, że sześcioro cudzoziemców przebywa w Polsce nielegalnie.

Jak ustalili funkcjonariusze jeden z nich przedłużył swój pobyt w Polsce o 247 dni, natomiast cel pobytu w Polsce kolejnych był inny niż deklarowali podczas przekraczania granicy. Dodatkowo cudzoziemcy przyznali się, że pracowali w zakładzie przetwórstwa mięsnego znajdującym się w powiecie gorzowskim, jednak nie mieli żadnych dokumentów, dzięki którym ich praca byłaby zgodna z prawem.

Zobacz:   83-latek przekazał przestępcy niemal ćwierć miliona złotych. Był przekonany, że pomaga policji

Wśród legitymowanych funkcjonariusze SG ujawnili poszukiwanego od czerwca 36-letniego cudzoziemca. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wystawionego przez Sąd Rejonowy w Wejherowie. Mołdawianin ma do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Wobec cudzoziemców, którzy niezgodnie z prawem przebywali w naszym kraju Komendant Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim wydał decyzje, na podstawie których muszą wyjechać z Polski, natomiast poszukiwanego 36-latka doprowadzono do Zakładu Karnego w Gorzowie Wielkopolskim.