Mieszkaniec Gorzowa Wlkp. znalazł w internecie osoby, które poszukiwały mieszkania. Miał w ofercie swoje mieszkanie do wynajęcia. Brał kaucję i zaczął się ukrywać. Do policjantów zgłosiło się kilku pokrzywdzonych. Ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania mężczyzny i przedstawienie mu zarzutów. Sprawa nie jest zamknięta, bo osób pokrzywdzonych może być zdecydowanie więcej. Mężczyzna działał podobnie w 2016 roku.

mieszkanie do wynajęcia
fot. Pixabay

Policjanci z komisariatu I pracowali nad sprawą mężczyzny, który proponował do wynajęcia mieszkanie w Gorzowie Wlkp.  – Tak naprawdę chodziło jednak wyłącznie o wyłudzenie pieniędzy, które były wpłacane jako kaucja po podpisaniu umowy. Kiedy przychodził dzień przekazania mieszkania, mężczyzna zwodził wynajmujących albo w ogóle nie nawiązywał z nimi kontaktu. Twierdził, że był za granicą, obiecywał przekazanie w innym terminie lub zwrot gotówki. Nie miał jednak nigdy zamiaru wywiązywać się z tych obietnic. – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Akcja SERCE. Nie przeszkodziły ani deszcz, ani burza, ani wiatr. Pomogli policyjni lotnicy [wideo]

Pokrzywdzeni zgłosili się do gorzowskich policjantów. Każdy został oszukany w taki sam sposób – łącznie na kilka tysięcy złotych. Do działań ruszyli kryminalni, którzy pracowali nad ustaleniem podejrzanego. Ten ukrywał się u swojej znajomej, gdzie został zatrzymany. Był także poszukiwany do innych oszustw na terenie kraju.

Kilka lat wcześniej działał w taki sam sposób, za co usłyszał już sądowy wyrok. 31-latek ma teraz 4 zarzuty oszustwa, a policjanci nie kończą sprawy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzonych może być zdecydowanie więcej. Dlatego gorzowscy śledczy czekają na osoby, które dotychczas nie zgłosiły podobnej sytuacji.

📎  Podział środków unijnych: Minister Buda spotka się z marszałkiem. "Presja ma sens"