Czteroosobowa rodzina z psem pojechała na spacer i grzyby, ale zgubiła się w lesie i nie potrafiła wrócić do auta. Wezwali na pomoc policjantów. Funkcjonariusze nie mieli zbyt wielu informacji. Wiedzieli natomiast, że trzeba działać szybko, bo zbliżał się zmrok. Znajomość terenu pozwoliła zlokalizować zaginionych i wyprowadzić ich z lasu. Byli kilka kilometrów od swojego samochodu.

zgubiła się w lesie
fot. Pixabay

Informacja o rodzinie, która przyjechała do lasu na grzyby i nie potrafi znaleźć drogi powrotnej dotarła do policjantów w sobotę, 19 września, koło godziny 18-tej. Natychmiast zarządzono poszukiwania. Informacji na temat lokalizacji było niewiele, nie pomogały też mapy zainstalowane w telefonie.

Zobacz:   Zaginęła Bożena Szwestko-Drzewiecka z Rojewa. Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 66-latki

Zagioniona rodzina szukała punktu orientacyjnego a dyżurny poprosił, by zrobiono fotografię pobliskich słupków, na których były oznaczenia mogące pomóc w poszukiwaniach. Zdjęcie to trafiło do policjantów, którzy byli w okolicach lasu. Naczelnik wydziału sztab policji gorzowskiej jednostki, kom. Arkadiusz Serafiński i jego zastępca, asp. Marcin Zaskórski, znali teren i szybko wytypowali miejsce w które mogła udać się zagubiona rodzina. Kilkadziesiąt minut później udało im się dotrzeć do rodziców z dwójką dzieci i psem. Okazało się, że byli kilka kilometrów od swojego auta. Policjanci przetransportowali ich na parking, skąd mogli cali i zdrowi wrócić do Gorzowa Wlkp.

Zobacz:   Zaginiona 66-latka odnaleziona przez policyjny śmigłowiec

Sezon na grzybobranie i leśne spacery w pełni. Wielogodzinne wyprawy powodują, że można stracić orientację w terenie. Każdego roku gorzowscy policjanci co najmniej kilkanaście razy poszukają osób, które wyszły na grzyby i nie potrafią wrócić do domu. Na pomoc ruszają funkcjonariusze kilku pionów, by jak najszybciej dotrzeć do zaginionych. – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. – Czas ma tu ogromne znaczenie. Poszukiwania prowadzone późnym wieczorem lub w nocy nie należą do najłatwiejszych. Stąd dużo policyjnych sił skierowanych do działań. Sprawne poszukiwania są możliwe przede wszystkim dzięki znajomości terenu i właściwemu planowaniu. – tłumaczy.

Zobacz:   Policjantka po służbie zatrzymała kierowcę na podwójnym gazie