Gorzowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który uderzył w skrzynkę telekomunikacyjną i inny samochód. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu.

pijanego kierowcę
fot. Policja.pl

W niedzielę, 11 października, około godziny 9-tej policjanci otrzymali informacje o kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulicy Kobylogórskiej i Gnieźnieńskiej. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, który potwierdził, że kierowca Forda uderzył w skrzynkę telekomunikacyjną, a następnie w samochód Renault. Okazało się, ze osoba wskazana jako sprawca tej sytuacji uciekła z miejsca zdarzenia.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Mężczyznę zatrzymano na ulicy Gnieźnieńskiej. Od razu było wiadome, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że 41-latek z Forda miał w swoim organizmie ponad 3,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany w gorzowskiej komendzie, stracił prawo jazdy, a jego samochód odholowano. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

📎  7 zarzutów agresji wobec policjantów. Mężczyzna groził im, naruszył nietykalność cielesną, znieważył i zmusił do zaniechania czynności prawnych

Gorzowscy policjanci od początku roku zatrzymali już ponad 120 osób, które kierowały pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze nie odpuszczają w swoich staraniach o wyższy poziom bezpieczeństwa na drogach. W tym roku przebadali na zawartość alkoholu 50 tysięcy kierowców i zapowiadają, że kontroli będzie więcej.