Podjęto decyzję o rozstrzygnięciu konkursu, dotyczącego poprawy dostępności w przedszkolach. Ponad 5,5 mln dofinansowania pomoże utworzyć 432 miejsca w przedszkolach.

5,5 mln złotych na nowe miejsca w przedszkolach
fot. Pixabay

To bardzo dobry sposób na wykorzystywanie środków z UE. Dzięki nim pomoc otrzymują nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, którzy mogą wrócić do pracy – powiedział wicemarszałek Łukasz Porycki, odpowiadający w zarządzie województwa za sprawy społeczne.

Zarząd województwa lubuskiego rozstrzygnął w sumie dwa konkursy. Za dofinansowanie na poziomie 5,5 mln zł, uda się utworzyć nowe miejsca w przedszkolach w Zielonej Górze, Kożuchowie, Strzelcach Krajeńskich, Deszcznie, Zwierzynie, Międzyrzeczu, Kłodawie i Gorzowie Wlkp. Dzięki inwestycjom uda się utworzyć m.in. 432 miejsca miejsca w przedszkolach, w tym te dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Zobacz:   Jechał pod prąd na S3. Kwota grzywny jaka mu grozi po zmianie przepisów przeraża!

W ramach otrzymanej dotacji placówki zorganizują też zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne, wydłużą godziny pracy OWP oraz umożliwią nauczycielom doskonalenie swoich kompetencji. W sumie wsparcie obejmie ponad 60 opiekunów, a z dodatkowych lekcji skorzysta prawie 500 dzieci. Przedszkolaki zyskają szansę na udział w zajęciach np. logopedycznych, gimnastycznych, czy też muzykoterapii.