Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim otrzyma 1,5 mln zł dofinansowania na zakupów nowych autobusów. W planach są 2 nowe, ekologiczne autobusy niskopodłogowe z napędem hybrydowym wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz spełniające wymagania normy EURO6d.

Ekologiczne autobusy w Gorzowie Wlkp. MZK otrzymał 1,5 mln zł dofinansowania
fot. UMWL, lubuskie.pl

Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał dofinansowanie w 1,5 mln zł Miejskiemu Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Gorzowie Wlkp. na zakup elektrycznych autobusów. Podstawowym celem projektu realizowanego w Gorzowie Wielkopolskim będzie modernizacja floty transportu publicznego pod kątem ograniczenia emisji spalin.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Staramy się, aby nasz region był jednym z liderów w zakresie ochrony środowiska. Jednym z elementów dbałości o czyste powietrze jest niskoemisyjny  transport. W Zielonej Górze już funkcjonuje ekologiczny tabor autobusowy zakupiony ze środków unijnych. Gorzów w pierwszej kolejności postawił na tramwaje. Teraz czas na modernizację taboru autobusowego – mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu woj. lubuskiego.

📎  Poważny wypadek na S3. W zdarzeniu między Zieloną Górą a Nową Solą ucierpiało sześcioro dzieci

W planach są 2 klimatyzowane ekologiczne autobusy niskopodłogowe z napędem hybrydowym wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz spełniające wymagania normy EURO6d. Pojemność planowanego taboru pasażerskiego to 170 osób.

Projekt wpisuje się w dążenie do tworzenia nowoczesnego transportu publicznego, spełniającego wysokie standardy środowiskowe i pozwalającego na znaczne ograniczenie emisyjności pojazdów w miejskim transporcie drogowym. Realizacja projektu stanowić będzie istotny element zrównoważonej mobilności miejskiej Gorzowa Wielkopolskiego.