W Zakładzie Radioterapii i Transplantologii Wielospecjalistycznego Szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19.

Lubuskie: Szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły. Szpital w Gorzowie zaszczepił pierwszych pracowników
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 w województwie lubuskim przyjęli pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. – poinformował w niedzielę, 27 grudnia, Lubuski Urząd Wojewódzki. Pierwszym zaszczepionym w regionie medykiem jest chirurg onkologiczny i transplantolog prof. dr hab. n. med. Jerzy Sieńko. Lekarz już wcześniej aktywnie zachęcał do przyjmowania szczepionki przeciw COVID-19.

Czy warto się szczepić na COVID-19

Znajomi pytali mnie czy warto się szczepić. Moja odpowiedź jest bardzo krótka: tak. Dlaczego? Bo chcę żyć, kocham życie i chcę żyć dalej –  profesor mówił przed szczepieniem – Mam ojca, który ma ponad 80 lat, opiekuję się nim i nie chcę go zarazić, nie chcę go stracić. Mam pacjentów, którym przeszczepiam narządy, którzy otrzymują immunosupresję. Nie chcę ich zarazić. Codziennie operuję pacjentów onkologicznych, których organizmy są niezwykle osłabione. Szczepię się bo nie chcę ich zarazić. – czytamy na stronie LUW.

Zobacz:   Policjantka po służbie zatrzymała kierowcę na podwójnym gazie

Profesor Jerzy Sieńko już po zaszczepieniu się zapewnił, że szczepienia przeciw COVID-19 są bezbolesne, a on sam nie wykazał żadnej reakcji alergicznej.

Dostawy szczepionki przeciw COVID-19 zostały zaplanowane tak, by były one małe ale częste. Pozwoli to na ich pełne wykorzystanie podkreśliła Karolina Gaweł, która kieruje apteką znajdującą się w szpitalu. Kolejną porcję szczepionek, gorzowski szpital otrzyma w poniedziałek, 28 grudnia.