Kryminalni z Gorzowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, odpowiedzialną za kradzieże samochodów w Gorzowie Wlkp. w ostatnim półroczu. Wartość skradzionych aut osobowych i busów to niemal 2 miliony złotych.

Ukradli auta warte 2 mln zł! Rozbito grupę przestępczą odpowiedzialną za kradzieże samochodów w Gorzowie Wlkp.
Zorganizowana grupa przestępcza odpowiedzialna za kradzieże samochodów w Gorzowie została rozbita przez kryminalnych KMP w Gorzowie Wlkp. – fot. Policja

Policjanci wydziału kryminalnego gorzowskiej komendy miejskiej od kilku miesięcy pracowali nad kradzieżami pojazdów, do których dochodziło na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Jak sami mówią, nie ograniczali się jedynie do czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia. Doświadczenie podpowiadało im, że pewnych informacji należy szukać w innych rejonach w Polsce. Dlatego nawiązali kontakt z jednostkami w kraju co doprowadziło do zatrzymania w poniedziałek, 1 lutego, trzech osób odpowiedzialnych za kradzieże samochodów w Gorzowie Wlkp.

Zobacz:   33-latek poszukiwany przez sądy zatrzymany podczas kontroli drogowej

Zatrzymanie podejrzanych było możliwe dzięki intensywnej pracy policjantów, którzy współpracowali z innymi jednostkami w kraju. Funkcjonariusze po pościgu w Gorzowie zatrzymali jednego z podejrzanych, który uciekał skradzionym autem. Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane w jednym z gorzowskich mieszkań. Sąd na wniosek gorzowskiej prokuratury rejonowej tymczasowo aresztował podejrzanych.

Do pierwszego zatrzymania doszło przed 1 na ulicy Przemysłowej w Gorzowie. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli busa ten jednak nie zareagował na policyjne sygnały i zaczął przyspieszać. Kierowca przy ulicy Jerzego wyskoczył z jadącego auta i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko zatrzymany.

Zobacz:   5. Narodowy Dzień Tenisa. To była naprawdę udana niedziela

Peugeotem kierował 21-latek z województwa łódzkiego, który został zatrzymany w gorzowskiej komendzie. Busa zabezpieczono, okazało się, że został skradziony z jednej z gorzowskich ulic.

Tego samego dnia kryminalni w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 41 i 38-latka, mieszkańców województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania zabezpieczono szereg urządzeń, które służyły do kradzieży samochodów.

Zabezpieczony przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił ostatecznie przedstawienie zarzutów. Prokurator postawił wszystkim zatrzymanym zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, działającej na terenie Gorzowa od lipca 2020 roku. 41- i 38-latek będą odpowiadać za kradzieże samochodów w Gorzowie Wlkp. – w sumie 25 aut osobowych i busów, których łączna wartość to ponad 2 miliony złotych. Trzeci z mężczyzn odpowie za kradzież busa, jazdę pomimo sądowego zakazu i niezatrzymanie się do kontroli.

Zobacz:   22-latek zaczął uciekać podczas próby wylegitymowania. Był poszukiwany

Wszystkim grozi do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego i wszystkich tymczasowo aresztował. Sprawa jest rozwojowa.