Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali obywatela Ukrainy, który wykorzystywał w Polsce dziewięć różnych tożsamości. Dodatkowo posiadał podrobione polskie dokumenty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Ukrainiec wykorzystywał w Polsce aż 9 różnych tożsamości. Był poszukiwany przez Interpol i polskie sądy
fot. Straż Graniczna

Do zatrzymania 58-letniego obywatela Ukrainy, doszło 10 lutego w Kostrzynie nad Odrą przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Cudzoziemiec podejrzewany był o wyłudzanie podstępem poświadczenia nieprawdy. Podczas przeszukania nieruchomości, którą zajmował, w jego rzeczach funkcjonariusze SG ujawnili podrobione prawo jazdy oraz dowód osobisty z wizerunkiem zatrzymanego.

Poszukiwany przez Interpol i polskie sądy

W trakcie ustalania danych personalnych mężczyzny wyszło na jaw, że mężczyzna posługiwał się w Polsce dziewięcioma różnymi nazwiskami. Powodem zmiany tożsamości był dokonany wpis do wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium naszego kraju jest niepożądany. Dodatkowo 58-latek poszukiwany był przez Interpol w celu ustalenia miejsca pobytu, a także przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim w celu odbycia 88 dni kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa skarbowe.  

Zobacz:   Oszustwo biletowe: ponad 60 osób oszukanych na kilkanaście tysięcy złotych

Mężczyzna usłyszał zarzut wyłudzenia podstępem poświadczenia nieprawdy, przekroczenia granicy państwowej z wykorzystaniem podstępu polegającego na posłużeniu się dokumentem wydanym na inne dane oraz czynienia przygotowań do posłużenia się podrobionymi polskimi dokumentami. 58-letni Ukrainiec przyznał się i złożył wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.