Na Policję w Gorzowie Wielkopolskim zgłosiła się kolejna ofiara internetowych oszustów. Oszukana kobieta wystawiła na portalu ogłoszeniowym ofertę sprzedaży butów jednak zamiast zarobku, z jej konta zniknęło pieniądze. Kobieta straciła 50 tysięcy złotych!

Gorzów: Chciała sprzedać buty a straciła 50 tys. złotych
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

Oszukana gorzowianka wystawiła do sprzedaży buty na jednym z portali ogłoszeniowych w Internecie, na które pojawił się chętny. Niedługo potem odezwała się osoba chętna, by je kupić i zaproponowała płatność przez stronę internetową a link do niej przesłała w komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, ze kobieta zdecydowała się go otworzyć.

Zobacz:   Nowe tablice informacyjne i edukacyjne na terenie obszarów Natura 2000 w Lubuskiem

By otrzymać pieniądze kobieta straciła czujność i wpisała w formularzu dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także i PIN. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Gdy po chwili zajrzała na swoje konto, ktoś wykonywał już z niego przelewy.

Gorzów: Chciała sprzedać buty a straciła 50 tys. złotych

Oszukana kobieta straciła 50 tysięcy złotych, potem zablokowała konto w banku. Po kilku godzinach pojawiła się w gorzowskiej komendzie. Kiedy tylko policjanci dowiedzieli się jaki był mechanizm działania, od razu w banku próbowali zablokować przelewy. Okazało się jednak, że pieniądze zostały już wypłacone.

Zobacz:   Potrącił kobietę i odjechał. Policja poszukuje świadków wypadku w Gorzowie Wlkp.

Policjanci przypominają, by nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart. W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące pinu czy trzycyfrowego kodu, znajdującego się na odwrocie karty.

Zwracajmy uwagę na podsyłane linki do płatności, które tylko pozornie są wiarygodne. Z dotychczasowych zgłoszeń wynika, że są w nich przestawione lub dodane kropki, cyfry czy słowa w obcych językach, mające nas przekonać, że wchodzimy na stronę portalu ogłoszeniowego. Graficznie strona może wyglądać na oryginalną. – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim