Policjanci gorzowskiej komendy miejskiej – sierżant sztabowy Dawid Chudzik, starszy posterunkowy Dawid Kamyk i posterunkowy Patryk Bucki wynieśli starsze małżeństwo z mieszkania w którym ulatniał się gaz.

Policjanci wynieśli starsze małżeństwo z mieszkania w którym ulatniał się gaz
fot. Pixabay

Sytuacja była niebezpieczna, ale funkcjonariusze wiedzieli, że nie ma czasu na kalkulację, bo muszą uratować życie dwóch osób. Kiedy weszli do środka zauważyli, że kobieta i mężczyzna są nieprzytomni. Małżeństwo zostało przekazane załodze pogotowia, a mieszkaniem zajęli się strażacy. Gdyby nie profesjonalna postawa policjantów mogłoby dojść do tragedii.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Do zdarzenia doszło w piątek, 12 marca. Bliscy nie mieli kontaktu ze starszym małżeństwem więc postanowili wezwać służby. Gdy pod blok na osiedlu Piaski w Gorzowie Wlkp. podjechała policja, pojawiło się ryzyko, że w mieszkaniu wydobywa się gaz, a w środku mogą być dwie osoby. Liczyła się każda chwila, więc mundurowi zdecydowali, by natychmiast wejść do mieszkania, bowiem zagrożenie istniało nie tylko dla osób znajdujących się w mieszkaniu.

📎  Podział środków unijnych: Minister Buda spotka się z marszałkiem. "Presja ma sens"

Gorzów: W mieszkaniu ulatniał się gaz. W środku było starsze małżeństwo

Kiedy policjanci weszli do mieszkania wyczuli gaz. W jednym z pomieszczeń zauważyli leżącego mężczyznę, w kolejnym była kobieta. Nie było z nimi kontaktu ale po chwili udało się przywrócić im świadomość. 80-latek i 73-latka nie byli jednak w stanie wyjść o własnych siłach więc policjanci wynieśli starsze małżeństwo z mieszkania w którym ulatniał się gaz i przekazani służbom medycznym. Małżeństwo trafiło do szpitala a mieszkaniem zajęli się strażacy. Gaz wydobywał się z kuchenki, a na jednym z palników był płomień.

📎  Nielegalne zwiedzanie bunkrów MRU: Eksploratorzy wpadli do studni

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz