Świąteczne dekoracje przygotowane przez Urząd Miasta w Gorzowie Wielkopolskim miały służyć wszystkim. Tymczasem trzy dni przed świętami stały się z niewiadomych przyczyn przedmiotem ataku dwóch młodych mężczyzn, którzy zniszczyli wielkanocne dekoracje w rynku. Wcześniej rzucali metalowymi koszami na śmieci. Na gorzowskim bulwarze nietrzeźwi mężczyźni zostali zatrzymani dzięki policjantowi po służbie, który widział całe zdarzenie.

Gorzów: Zniszczyli wielkanocne dekoracje na Placu Katedralnym
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Dwóch mężczyzn postanowiło zrobić sobie spacer przez centrum miasta. Narobili jednak przy tym sporo hałasu i bałaganu. W nocy z 31 marca na 1 kwietnia, informacja o ich zachowaniu dotarła do gorzowskich policjantów. Na ulicy Wełniany Rynek rzucali metalowymi koszami na śmieci w budynki. Swój spacer kontynuowali przez Plac Katedralny. Mężczyźni z niewiadomych przyczyn zniszczyli wielkanocne dekoracje, po czym jakby nigdy nic poszli w stronę bulwaru. Zauważył to policjant po służbie, który wezwał kolegów z gorzowskiej komendy.

Zobacz:   Nocny Pościg w Gorzowie: Nietrzeźwy kierowca Zatrzymany po brawurowej ucieczce. Był poszukiwany

Patrol, który pojawił się nad Wartą zatrzymał 20 i 23-latka, którzy mimo młodego wieku są znani z innych przestępstw. Obaj byli mocno nietrzeźwi. Młodszy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, starszy ponad promil. Mężczyźni na Placu Katedralnym zniszczyli wielkanocne dekoracje. Wstępnie oszacowane straty wynoszą kilka tysięcy złotych.

20- i 23-latek zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia. Będą także odpowiadać za zakłócanie porządku publicznego.