Nielegalne wyścigi samochodowe w Kostrzynie nad Odrą przerwane przez policję. Skuteczne działania kostrzyńskich funkcjonariuszy spowodowały, że kierowcy spragnieni adrenaliny opuścili w nocy to przygraniczne miasto. Funkcjonariusze zabezpieczają materiał dowodowy, a sprawa będzie skierowana do prokuratury w związku ze sprowadzeniem zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób.

Nielegalne wyścigi samochodowe w Kostrzynie nad Odrą przerwane przez policję
fot. Policja.pl

Policyjne patrole w sobotni wieczór, 10 kwietnia, sprawdzały, co dzieje się na ulicy Szumiłowskiej w Kostrzynie nad Odrą, bo pojawiła się informacja o zjeździe fanów motoryzacji, którzy planowali zorganizować nielegalne wyścigi samochodowe w Kostrzynie nad Odrą. Oprócz samych uczestników, pojawili się także obserwatorzy. Policjanci reagowali w sposób zdecydowany, by nie doszło w miejscu organizacji tego nielegalnego zgromadzenia do żadnej niebezpiecznej sytuacji z udziałem aut czy pieszych.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Remonty dróg w Lubuskiem: 10 miejsc w których czekają utrudnienia dla kierowców

Publiczne drogi nie służą do wyścigów i driftów. – przypomina podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie Wielkopolskim – Znajdujemy się w czasie pandemii koronawirusa, a takie zgromadzenia to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. – dodaje.

Liczne patrole, które pojawiły się w Kostrzynie nad Odrą pracowały nad bezpieczeństwem. Funkcjonariusze w miejscu największej zbiórki aut kontrolowali kierowców. Policjanci w tej sprawie będą prowadzić postępowania w związku z udziałem w nielegalnym zgromadzeniu. Funkcjonariusze cały czas docierają do kolejnych nagrań. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury, w związku ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

📎  Anna Puławska i Karolina Naja ze srebrnym medalem IO w Tokio

Reakcja na sygnały o osobach, które chciały się ścigać musiała być natychmiastowa i stanowcza. Drifty i popisy na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Do przygranicznego Kostrzyna nad Odrą przyjechały dodatkowe patrole z Gorzowa Wielkopolskiego i komend sąsiadujących. Dzięki temu udało się szybko zniechęcić kierowców do niebezpiecznej jazdy i nielegalne wyścigi samochodowe w Kostrzynie nad Odrą zostały w porę przerwane.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz