Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z przedstawicielami Lubuskiej Izby Rolniczej (LIR) oraz łowczymi okręgowymi i przedstawicielami kół łowieckich. Tematem spotkania była Ptasia Grypa oraz Afrykański Pomór Świń.

Wojewoda spotkał się z LIR, łowczymi i kołami łowieckimi
fot. LUW/Portal Gov.pl

Poza codzienną walką z pandemią koronawirusa, nie możemy zapominać o innych ważnych dla województwa lubuskiego sprawach. Cały czas mierzymy się zarówno Ptasią Grypą, jak i Afrykańskim Pomorem Świń. One ciągle są z nami – mówił wojewoda Władysław Dajczak w czasie spotkania.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

W jego trakcie omówiono praktyczne aspekty codziennego działania w walce z chorobami zwierząt. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in.: siew kukurydzy, zakaz polowań, kondycja finansowa kół łowieckich, ASF na terenie Parku Narodowego Ujście Warty.

Zobacz:   Jeden spacer szlakiem dzięcioła, dwa rezerwaty: Lemierzyce i Dolina Postomii

Uwagi i sugestie członków spotkania zostały zebrane, a wojewoda w najbliższym czasie przekaże je zarówno Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównemu Inspektorowi Weterynarii.

W spotkaniu uczestniczyli: prezes LIR Stanisław Myśliwiec, członek zarządu LIR Alfred Kałużny, łowczy okręgowi oraz przedstawiciele kół łowieckich z terenów objętych Afrykańskim Pomorem Świń.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz