Gorzowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych ukradły towar i uciekły ze sklepu. Za złodziejami, którzy ukradli alkohol wybiegła pracownica, która dogoniła jednego z mężczyzn, ale ten się wyszarpał, a kobieta upadła w krzaki.

Ukradli alkohol i szarpali się z pracownicą sklepu. Sprawców zatrzymano, byli już pijani
fot. KMP w Gorzowie Wlkp./Policja

Informacja o dwóch mężczyznach, którzy ukradli alkohol ze sklepu przy ul. Czartoryskiego i szarpali się z pracownicą dotarła do gorzowskich policjantach w środę, 5 maja, wieczorem. Według relacji sprawcy uciekli ze skradzionym towarem w kierunku pobliskich bloków. Pracownicy sklepu wezwali na miejsce funkcjonariuszy i przekazali im rysopisy, które trafiły do wszystkich patroli. W poszukiwania sklepowych złodziei zaangażowany został także przewodnik z psem.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  34-latek podejrzany o zabójstwo w Nowej Soli aresztowany

Podejrzani mężczyźnie zostali zauważeni przez policjantów drogówki już po kilkudziesięciu minutach przy ulicy Szarych Szeregów. Nieśli ze sobą piwo, które mogło być skradzione ze sklepu. Zatrzymany 37 i 29-latek byli pijani, starszy miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie, młodszy pond 2,5. Obaj zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Niemal cały skradziony alkohol został odzyskany.

Podejrzani mężczyźni zostaną przesłuchani po wytrzeźwieniu. Wtedy też usłyszą zarzuty. Śledczy cały czas wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Starszy z mężczyzn odpowie najprawdopodobniej za kradzież rozbójniczą, młodszy za kradzież.

📎  Ogromne serce na nakrętki stanęło w Gorzowie Wlkp.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz