Gorzowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych ukradły towar i uciekły ze sklepu. Za złodziejami, którzy ukradli alkohol wybiegła pracownica, która dogoniła jednego z mężczyzn, ale ten się wyszarpał, a kobieta upadła w krzaki.

Ukradli alkohol i szarpali się z pracownicą sklepu. Sprawców zatrzymano, byli już pijani
fot. KMP w Gorzowie Wlkp./Policja

Informacja o dwóch mężczyznach, którzy ukradli alkohol ze sklepu przy ul. Czartoryskiego i szarpali się z pracownicą dotarła do gorzowskich policjantach w środę, 5 maja, wieczorem. Według relacji sprawcy uciekli ze skradzionym towarem w kierunku pobliskich bloków. Pracownicy sklepu wezwali na miejsce funkcjonariuszy i przekazali im rysopisy, które trafiły do wszystkich patroli. W poszukiwania sklepowych złodziei zaangażowany został także przewodnik z psem.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Podejrzani mężczyźnie zostali zauważeni przez policjantów drogówki już po kilkudziesięciu minutach przy ulicy Szarych Szeregów. Nieśli ze sobą piwo, które mogło być skradzione ze sklepu. Zatrzymany 37 i 29-latek byli pijani, starszy miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie, młodszy pond 2,5. Obaj zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Niemal cały skradziony alkohol został odzyskany.

Podejrzani mężczyźni zostaną przesłuchani po wytrzeźwieniu. Wtedy też usłyszą zarzuty. Śledczy cały czas wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Starszy z mężczyzn odpowie najprawdopodobniej za kradzież rozbójniczą, młodszy za kradzież.