Wart 45 tysięcy złotych samochód skradziony w woj. zachodnipomorskim jeszcze jego samego dnia został odzyskany przez lubuskich kryminalnych. Za kradzież Audi odpowiedzą zatrzymani do sprawy dwaj mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego.

36-latkowie odpowiedzą za kradzież Audi. Auto odzyskano tego samego dnia
fot. KWP w Gorzowie Wlkp./Policja

Samochód, który w czwartek, 29 kwietnia, został skradziony w województwie zachodniopomorskim jeszcze tego samego dnia został zatrzymany na jednej z ulic Gorzowie Wielkopolskiego przez lubuskich kryminalnych. Do sprawy zatrzymano dwóch, 36-latków –  mężczyźni byli mocno zaskoczeni policyjną kontrolą.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Kradzież Audi w Zachodniopomorskiem. Auto odnalazło się w Gorzowie

Podczas przeszukania przy mężczyznach znaleziono przedmioty mogące służyć popełnieniu przestępstwa, które zabezpieczono do dalszych czynności procesowych. Skradziony samochód poddany został oględzinom z udziałem technika kryminalistyki, a potem odholowany na policyjny parking. Odzyskane przez policjantów auto zostało zwrócone prawowitemu właścicielowi a mężczyźni zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy, gdzie spędzili noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Zobacz:   Bezpłatne badania profilaktyczne dla Lubuszan

Śledczy zebrali wystarczający materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym 36-latkom zarzutów karnych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów, do których się przyznali. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz