120 par butów, czapki, koszulki, spodenki, bluzy z kapturem, bieliznę oraz 1 254 pary skarpetek zarekwirowali w niedzielę 23 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Podróbki na giełdzie w Gorzowie Wlkp. oferowane były przez dwóch obywateli Bułgarii.

Podróbki na giełdzie w Gorzowie Wlkp. Podrabiane buty oraz ubrania były warte ponad 159 tys. złotych
fot. Straż Graniczna

W niedzielę 23 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji patrolując lokalną giełdę towarowo-samochodową ujawnili stoiska, na których handlowano butami oraz odzieżą znanych sportowych marek. Odzież i buty nie były oryginalne, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione. Podróbki na giełdzie w Gorzowie Wlkp. sprzedawali obywatele Bułgarii.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Ujawniony towar – 384 sztuki odzieży  w tym czapki z daszkiem, koszulki, krótkie spodenki, legginsy, bluzy z kapturem, bielizna oraz 1 254 pary skarpetek, a także 120 par butów zaopatrzone były w podrobione znaki towarowe znanych światowych marek. Wartość rynkowa zabezpieczonej odzieży to ponad 159 tysięcy złotych. Ubrania zostały zabezpieczone, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim.  

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz:   Nielegalni imigranci z Gruzji zatrzymani przez SG w Sulęcinie. Przeciągnęli pobyt w Polsce o 375 dni

A przecież można legalnie

A przecież można legalnie. Oryginalną markową odzież, kosmetyki czy produkty do domu od ponad 6000 znanych marek oferuje m.in. największy multibrandowy sklep online Złote Wyprzedaże. To jeden z największych klubów wyprzedażowych działających w sieci, oferujący rabaty sięgające nawet 80%.